cwiczenia

Ćwiczenia fizyczne
… Ile razy obiecujemy sobie, że od nowego tygodnia, miesiąca czy roku zaczniecie intensywnie ćwiczyć w celu zrzucenia wagi i poprawy kondycji ? To trudne; pracujemy, uczymy się, wychowujemy dzieci a do tego dochodzą codzienne domowe obowiązki. Siłownia czy fitness wymagają często kłopotliwych i czasochłonnych dojazdów poza tym nie oszukujmy się, przede wszystkim silnej woli i konsekwencji.

Więc jak, gdzie i kiedy ćwiczyć ? 

  Należy pamiętać, że ćwiczenia fizyczne o ile nie jesteśmy sportowcami wyczynowymi powinniśmy traktować jako uzupełnienie diety, formę relaksu, odreagowania stresów, na które jesteśmy narażeni czy wreszcie jako element zdrowego trybu życia. Szczególnie na początku nie powinniśmy narażać naszego organizmu na zbyt duży wysiłek. Ćwiczyć podobnie jak stosować dietę trzeba „z głową”. Na początek proponujemy półgodzinne treningi 2-3 w tygodniu oparte o przedstawione przez nas ćwiczenia, które możemy wykonywać w domu przed telewizorem lub jeśli chcemy na świeżym powietrzu. Jeśli już w tym miejscu załamujesz ręce nie przejmuj się nawet 10-minutowe spacery służą Twojej sylwetce i zdrowiu. Każdy niezależnie od swoich przyzwyczajeń czy oczekiwań znajdzie na DietNet odpowiadające mu formy ruchu.

Spacer - najbardziej naturalna forma aktywności fizycznej, a co ważniejsze BEZPIECZNA i przyjemna. Nie zna ograniczeń wiekowych, nie wymaga dużej kondycji fizycznej. 
Na spacer możemy iść ze znajomymi, małżonkiem, dzieckiem czy psem. To naprawdę bardzo przyjemna forma aktywności fizycznej. Daje nam czas na przemyślenie sobie spraw które mamy na głowie, relaksuje a do tego obcujemy z naturą. Na początek proponujemy Państwu 15-30 minut spaceru 2-3 razy w tygodniu. Z czasem spacery wydłużą się i staną się przyjemnym, a co więcej zdrowym nawykiem.
Godzina spokojnego spaceru to wydatek energetyczny na poziomie 200 kcal na godzinę
Szybki marsz to 300 kcal / 1h  

Bieg/Trucht – Bardziej zaawansowana forma aktywności fizycznej. Podobnie jak spacer bardzo naturalna, jednakże wymagająca od nas większego zaangażowania i wysiłku. Zanim zaczniemy regularnie biegać warto spróbować truchtu ( łatwiej ocenimy nasze możliwości ).W świetle badań naukowych i opinii sportowców najlepiej biegać rano gdyż w tym czasie nasz organizm ma najniższy poziom glikogenu (organizm najpierw spala glikogen potem tłuszcz). 
Godzina biegu to wydatek energetyczny na poziomie 650-920 kcal.
Godzina truchtu to 540-740 kcal.

Jazda na rowerze- Doskonała alternatywa dla osób nie lubiących biegać. Jednakże podobnie jak w przypadku biegania jest to wymagająca forma aktywności. Argumentem przeciw jeździe na rowerze może się okazać koszt sprzętu niezbędnego do uprawiania tej dyscypliny ( rower, kask, strój do jazdy, serwis). Jeśli jednak już posiadamy rower i mamy ochotę z niego korzystać z pewnością nie będziemy rozczarowani ! Nie musimy przecież jeździć 80 kilometrów dziennie. Możemy potraktować rower jako uzupełnienie naszych spacerów czy biegów, jako odmianę, która dla osób ćwiczących jest bardzo istotna ( powtarzanie miesiącami tych samych ćwiczeń zwyczajnie nudzi). Proponujemy zacząć od niewielkich dystansów i łatwych tras.
Godzina jazdy na rowerze z prędkością ok. 20km/h to wydatek energetyczny na poziomie ok.600 kcal.

Te cztery podstawowe formy aktywności fizycznej są doskonałym uzupełnieniem diety. Oczywiście istnieją dziesiątki jeśli nie setki bardziej obciążających ćwiczeń jednakże wychodzimy z założenia, że DietNet nie jest stroną dla sportowców lecz dla osób pragnących walczyć z nadwagą, nie mających z różnych powodów czasu na chodzenie do profesjonalnych, często drogich klubów fitness a jednocześnie oczekujących dobrych efektów w odchudzaniu. Jeśli jednak chcielibyście Państwo rozszerzyć ten dział o jakieś szczególne formy ćwiczeń prosimy o przysłanie maila korzystając z formularza kontaktowego.