ćwiczenia

Ćwiczenia na klatkę piersiową i ramiona

KLASYCZNE POMPKI

Wykonanie:

Pompki

Plecy powinny być proste, pośladki nie powinny być ani ponad ani pod linią pleców. Zakres ruchu możliwie jak największy. Gdy ćwiczenie przestanie sprawiać nam problem możemy pokusić się o wykonywanie serii negatywnych.

Robimy 4 serie w każdej możliwie jak najwięcej powtórzeń.

POMPKI Z OPARCIEM O ŚCIANĘ 

Wykonanie:

Pompki o ściane 2

Stoimy ok. 1m od ściany, wykonujemy pompkę możliwie jak najgłębiej tj. twarz ma być jak najbliżej ściany, nogi „przyklejone” do podłoża.
Wykonujemy 4 serie, w każdej możliwie jak najwięcej powtórzeń

POMPKI NA WYTRZYMAŁOŚĆ

Wykonanie:

Robimy klasyczną pompkę, jednakże gdy jesteśmy już w końcowej fazie tj. łokcie zgięte, klatka nad ziemią wytrzymujemy w tej pozycji 3-10 sekund. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej (tj. ręce wyprostowane) i tu również utrzymujemy pozycję 3-10 sekund.
Wykonujemy 6-10 powtórzeń w 4 seriach

UWAGA: Trudne ćwiczenie!

POMPKI Z HANTLAMI

Wykonanie: 

Pompki z hantlami 3

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebujemy hantli które nie będą ślizgały się po podłożu (najlepsze są hantle „odlewane” czyli jednolite). 
Przyjmujemy pozycję jak do klasycznych pompek jednak zamiast rąk na podłożu trzymamy je na hantlach ustawionych wzdłuż ciała. Za każdym razem gdy wracamy to pozycji wyjściowej tj. „na górę” unosimy rękę z hantlem do poziomu klatki piersiowej. Zmieniamy rękę po każdym powtórzeniu.
Wykonujemy 6-12 powtórzeń w 4 seriach

UWAGA: Trudne ćwiczenie!